Valilik, “Salgına Karşı Etkin Mücadele Sürüyor”

Valilik, “Salgına Karşı Etkin Mücadele Sürüyor”
16.04.2020
A+
A-

Edirne Valiliği salgın hastalıkla etkin mücadele etmek için kent merkezi ve ilçelerde bulunan asansörlü binalarda kullanılmak üzere dezenfeksiyon ekipmanı dağıttı. Apartman ve site yöneticilerine dağıtılan ekipmanlar aracılığıyla binalar ve asansörlerin günde 5-6 kez dezenfekte edilmesi hedefleniyor.

Edirne Vali Yardımcısı Ali Uysal, 1. Murat Mahallesi’ndeki apartmanlara ekipman dağıtımının ardından yaptığı açıklamada, Edirne Valisi Ekrem Canalp’in talimatıyla apartmanların daha sık dezenfekte edileceği bir modele geçtiklerini söyledi.

Asansörü bulunan 3 bin civarında apartmana dezenfeksiyon ekipmanı dağıtılacağını ifade eden Uysal, “Apartmanlarımızın giriş kapıları, tırabzanlar, asansör ve düğmeleri, yani yoğun olarak temas edilen yerler, binaya çıkarken kullanılan merdivenler ile binanın içerisindeki dairelerin kapı kolları günde 5-6 defa dezenfekte edilecek apartman görevlisi tarafından. Salgının en çok yayılabileceği ve temasın en fazla olduğu yerlerde bu iş kökten çözülecektir” dedi.

İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Turan Ateş de dezenfeksiyon ekipmanı dağıtılan apartman yöneticileriyle oluşturulan Whatsapp grubu üzerinden iletişime geçildiğini kaydetti.

3 litre kapasiteli el pompaları 5 litrelik yedek dezenfektan bidonları ile birlikte; asansörlü binalara, eczanelere, kargo şirketlerine, banka ve PTT Şubelerine, taksi duraklarına, akaryakıt istasyonlarına, Marketlere, Aile hekimlerine ve yoğunluğun olduğu kurumlara ücretsiz olarak dağıtılıyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.