Vatandaşa su kesintisini hissettirmeden onardılar

Vatandaşa su kesintisini hissettirmeden onardılar
21.09.2020
A+
A-

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Yaver Tetik,dalgıçlar tarafından yapılan çalışmalarda vatandaş mağdur olmasın diye planlı bir şekilde arıza onarım çalışmasında vanaları kapattıklarını ve dalgıçların her ara vermesinde vanaları açarak vatandaşa su kesintisini hissettirmediklerini söyledi.

ÖZEL DALGIÇLAR ÇALIŞTI

Kayalı Köy Barajı’ndaki Su Alma Sistemi’ndeki Özel Dalgıç Ekipleri tarafından gerçekleştirilen bakım ve onarım çalışmaları, bilinçli bir şekilde ve vatandaş mağduriyeti dikkate alınarak adeta su kesintisine gidilmemiş gibi gerçekleştirildi.

Edirne’nin içme suyunun büyük bir bölümünün ihtiyacının karşılandığı Kayalı Barajı’nda yapılan çalışmaları yerinde takip eden Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Yaver Tetik  açıklamalarda bulundu.Tetik, kuraklık nedeniyle sorunlar yaşadığına dikkat çekip vatandaşların su tasarrufu yapmaları gerektiğini belirtti.

SU TASARRUFU YAPIN

Kayalı Barajı’nda yapılan çalışmaların büyük bölümünün bittiğini belirten Tetik,öğlen saatlerine şehre normal su akışını sağladıklarını ifade etti.

Edirne’nin içme suyu ihtiyacının karşılandığı barajda ciddi kuraklık yaşandığını belirten Tetik,Su seviyesinin düşmesiyle su da bazı değerlerin arttığına dikkat çekerek ,Edirne halkına daha kaliteli su verebilmek adına su alımının yapıldığı alanda yükseltme çalışmalarının elzem olduğunu vurgulayarak, suyun tasarruflu kullanılması çağrısında bulundu.

SU KESİNTİSİNİ HİSSETTİRMEDİK

Tetik,dalgıçlar tarafından yapılan çalışmalarda vatandaş mağdur olmasın diye planlı bir şekilde arıza onarım çalışmasında vanaları kapattıklarını ve dalgıçların her ara vermesinde vanaları açarak vatandaşa su kesintisini hissettirmediklerini söyledi.

BÜYÜK SORUNLARIN ÖNÜNE GEÇİLDİ

Başkan Recep Gürkan’da yaptığı açıklamada, “Sevgili Hemşehrilerim; Kayalı Köy Barajı’ndaki çalışmaları planladığımız süreden önce tamamladık.  Sizleri mağdur etmemek adına büyük bir titizlikle çalışarak,  büyük çaplı bir su kesintisine gitmedik. Hem suyumuzun kalitesini arttırdık hem de daha büyük sorunların önüne geçmiş olduk”dedi.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.