Virüs de neymiş

Virüs de neymiş
24.03.2020
A+
A-

Tüm dünya Koronavirüsü kabusu yaşamaya devam ediyor. Çok sayıda iş yeri geçici süre kepenk indirdi. Sokaklar boş kaldı. 65 ve üzeri yaş grubuna sokağa çıkma yasağı getirilmesine rağmen dün ısrarla yaşlılar sokağa çıktı. Polis ara sokak ve banka önleri ve çarşıda yaşlıları ‘Evinize dönün’ çağrısı yaptı, dip dibe duran vatandaşa da sosyal mesafe uyarısı için dolaştı. ETUS’a da ısrarla binip yolculuk edenler de ‘pes’ dedirtti.

            Koronavirüsü paniği sürüyor. Her türlü tedbir alınıp dezenfekte çalışmaları devam ederken, halka uyarılar da sürüyor. 65 yaş ve üzeri yaş grubunun vurdum duymaz tavırları ise dışarıya çıkmak zorunda olan genç yaş grubunu halkın sağlığını hiçe saydıkları için kızdırıyor.

            Çalışanların çoğu evlerine taşındı ve işlerini evlerinden yürütüyor. Bankalar öğle 12.00’de kapılarını açtı ve önünde uzun kuyruklar oluştu. Çoğu vatandaşın sosyal mesafeyi hiçe saygı gözlendi. Yunuslar bazı semtlerde iş merkezleri önünde devriye atıp uyarılarını yaptı. Polis ekipleri otolarla banka önlerinde çarşıda sokak aralarında anonslarla ‘Evinize dönün’ çağrısı yaptı.

            65 ve üzeri yaş grubuna evinizde kalın çağrıları sürüyor. Kimi tehlikeyi göz ardı edip inatla dışarı çıktı. Polis rastladığı yaşlıları evine dönmesi için ikna etmeye çalıştı.

             EUS’ta da bazı şoförler arkasındaki yolcu koltuklarını iplerle donatıp kapattı. Kendisini ve binecek yolcunun sağlığı için yapılan uygulama takdir topladı. Bazı şoförlerin daha hassas, titiz çalıştığı görüldü.

‘Kimlik sorma yetkimiz yok’ diyen bazı şoförler, “65 yaşın üzerinde olanlar yaşını 65’ten aşağı söyleyip ısrarla biniyor. Hem kendilerini, hem bizleri hem de diğer yolcularımızın sağlığını hiçe sayıyorlar. Umarız bu inatlarından vazgeçerler” şeklinde görüşlerini dile getirdi.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.