Yağcı, Ankara’dan müjdeli haberler ile döndü…

Yağcı, Ankara’dan müjdeli haberler ile döndü…
02.07.2020
A+
A-

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Babaeski İlçe Başkanı Fatih Yağcı, Ankara’da ki Bakanlıklar nezdinde yaptığı görüşmelerini tamamlayarak, İlçe’ ye bir çok yatırım projesinin sözünü alarak döndü.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Babaeski İlçe Başkanı Fatih Yağcı, geçtiğimiz hafta, Adalet ve Kalkınma Partisi Kırklareli İl Başkanı Alper Çiler, Büyükmandıra Belediye Başkanı Ersan Çölgeçen ve Alpullu Belediye Başkanı Erhan Ceylan ile birlikte gerçekleştirdiği Ankara ziyareti ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi. 

“Kıymetli Babaeskili hemşehrilerim; Milletvekilimiz Sn. Selahattin Minsolmaz ve İl Başkanımız Sn. Alper Çiler riyasetinde; Alpullu ve Büyükmandıra Belediye Başkanlarımızın katılımlarıyla gerçekleştirdiğimiz Ankara Bakanlık programlarımız neticesinde; Büyükmandıra Belediyemiz için (Belediye Başkanı Ersan Çölgeçen); Polietilen su boruları ve yedek parçaları hibe desteği 350 Bin TL (İller Bankası Genel Müdürlüğü), Bakım onarım tadilat için Gençlik ve Spor Bakanlığımızdan 100 Bin TL hibe desteği, Cenaze Aracı hibe desteği, Çöp Kamyonu hibe desteği, 2021 yatırım programı kapsamında Spor Kompleksi sözümüzü aldık.

Alpullu Belediyemiz için; (Belediye Başkanı Erhan Ceylan); Gençlik ve Spor Bakanlığımızdan Spor Kompleksi ( Halı Saha- Yüzme Havuzu), Vidanjör hibe desteği, Belediye Alt yapısı için hibe nakit desteği, Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. Türk Şeker İdari İşler Daire Başkanı ile Beldemiz hakkında görüşmelerde bulunduk.

Babaeski İlçemiz için ise; Gençlik ve Spor Bakanlığımızdan Spor kompleksimizin tadilat ve onarım hibe desteği 2 Milyon 481 Bin 500 TL. Yeni İlçe Kaymakamlık hizmet binası için 2021 yatırım programı kapsamında İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ile görüşmelerde bulunduk. Yeni açılacak olan Vergi Dairemizin faaliyete geçmesi için görüşmelerde bulunduk.

En kısada zamanda modern ve konforlu şekilde Babaeski’mize hizmet vermeye başlayacaktır. Eski Vergi dairesinin taşınmasıyla birlikte boşalan hizmet binasına ilçemiz için planladığımız yeni Halk Kütüphanesi ve Kültür Merkezi yatırımı için görüşmelerde bulunduk.” Haber: Metin KARAKUŞ/BABAESKİ  

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.