Yağcı, “Geçmiş olsun Alpullum”

Yağcı, “Geçmiş olsun Alpullum”
23.06.2020
A+
A-

Babaeski İlçesine bağlı Alpullu Beldesi’nde, önceki gün etkili olan şiddetli sağanak yağmur büyük zarara neden oldu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıların ardından Babaeski İlçesine bağlı Alpullu Beldesinde sağanak etkili oldu. Önceki gün aniden bastıran şiddetli yağmur, Belde’de su baskınlarına neden oldu.Trakya’yı etkisi altına alan sağanak yağmur ve dolu ekili alanlara ve mahsule büyük zarar verdi. Yağışın etkili olduğu bölgelerden biri olan Alpullu’da ise çok sayıda ev ve iş yerini su bastı. Yollarda oluşan su birikintileri de sürücülere ve yayalara zor anlar yaşattı.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Babaeski İlçe Başkanı Fatih Yağcı, sel taşkınlarının yaşandığı alanları gezerek, Alpullu Belediye Başkanı Erhan Ceylan’a geçmiş olsun dileklerini iletti.

“Alpullu küçük bir göle döndü” İlçe Başkanı Yağcı, burada yaptığı açıklamada şunları söyledi. “Önceki günün akşamında etkili olan sağanak yağış sebebiyle, çok şükür ki can kaybının yaşanmadığı sel ve su baskını yaşayan Beldemizi ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Belediye Başkanımız Sn. Erhan Ceylan ve tüm Belediye personelinin aralıksız olarak devam eden saha çalışmalarına eşlik ederek yerinde incelemelerde bulunduk. Valimiz Sn. Osman Bilgin, Kaymakamımız Sn. Şenol Levent Elmacıoğlu, Milletvekilimiz Sn. Selahattin Minsolmaz, İl Başkanımız Sn. Alper Çiler, Belediye Başkanımız Sn. Erhan Ceylan ve tüm kamu kurum amirlerimiz sel felaketinin yaşandığı ilk andan itibaren devletin tüm imkânlarını seferber etmiş ve gerekli müdahaleler zamanında yapılmıştır. Rabbim Devletimize zeval vermesin inşallah.” Haber: Metin KARAKUŞ/BABAESKİ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.