“Yardım Meleklerine” Almanya’dan Teşekkür Mektubu…

“Yardım Meleklerine” Almanya’dan Teşekkür Mektubu…
10.02.2020
A+
A-

KIRKLARELİ’nin, Babaeski İlçesi’nde Otopark işletmeciliği, çekici ve kurtarıcı hizmeti veren Marm Assictance Şirket Temsilcisi İsmail Yılmaz, Almanya’da aylık olarak yayınlanan “Metal is Peace Tour” dergisinde yer aldı.

İlçe’nin Atatürk Mahallesi, Festival Alanı, Osmaniye Köyü yolu üzerinde 11 yıldır Otopark işletmeciliği, çekici ve kurtarıcı hizmeti veren Marm Assictance Şirket Temsilcisi İsmail Yılmaz; “4 Mayıs 2019 tarihinde Motosikleti ile Dünya turuna çıkan Alman Vatandaşı Dr. Helge Kleifeld isimli sürücünün, Otobanın Babaeski-Lüleburgaz arası mevkiinde motosikletinin arızalandığını söyledi.”

Şirket Temsilcisi İsmail Yılmaz, daha sonra çekici ve kurtarıcı aracı ile Dr. Helge Kleifeld’in, arızalanan motosikletini Otopark alanında ki garaja çekerek, seri bir şekilde patlayan lastiklerini tamir ettirdi ve motosikletin genel bir bakımını yaptırdı. 

Mektubunda Dünya turunu, sadece 3,5 saat duraklama sonrası tamamladığını belirten Dr. Helge Kleifeld,  Ülkesi Almanya’ya döndükten sonra ise yaşadığı bu olayı, “Metal is Peace Tour” dergisine anlattı. Alman vatandaşı Dr. Helge Kleifeld, Şirket Temsilcisi İsmail Yılmaz’a, gönderdiği övgü dolu mektubuna, “Sevgili Yardım Melekleri” diye başlamış ve ayrıca yaşadıklarını anlattığı “Metal is Peace Tour” dergisinden bir adet gönderdi.

Şirket Temsilcisi İsmail Yılmaz, gelen mektup karşısında çok duygulandığını belirterek, şunları söyledi. “Babaeski İlçesi ve çevresinde, İlçe Emniyet, İlçe Jandarma ve Belediye ile birlikte yaklaşık 11 yıldır yolda kalanlara hizmet veriyoruz. Tabii bu mektup olayı ve dergide yer almamız beni çok duygulandırdı, ayrıca çok mutlu oldum. Sonuçta yabancı bir vatandaşın Babaeski’den güzel duygu ve düşünceler ile ayrılması bizim ülkemizin tanıtımı açısından da çok önemli olduğunu düşünüyorum. Tabi bizlerde bundan sonra da işimizi aynı ciddiyet ve kararlılıkla yapmaya devam edeceğiz. Bizde kendisine bu güzel düşüncelerinden dolayı teşekkür ediyoruz.”

Haber: Metin KARAKUŞ/BABAESKİ

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.