Yayaların köprü tepkisi

Yayaların köprü tepkisi
30.08.2019
A+
A-

Tunca Köprü’nün ardından restorasyon için tel çitle kapatılan Meriç Köprüsü’nde yayaların geçebilecekleri kadar yer bırakılmaması vatandaşların tepkisini topladı. Köprü kanat taşları ile tel çit arasındaki bir karış boşluktan büyük bir zorlukla geçmeye çalışan vatandaşlar, düşme tehlikesi ile karşı karşıya kalıyor.

Geçtiğimiz gün restorasyonu tamamlanan tarihi Tunca Köprüsü’nün ardından Meriç Köprüsü’de restorasyon kapsamında araç trafiğine kapatıldı.Tarihi köprünün her iki yakası da tel çitle kapatılırken, yayaların geçebilecekleri kadar yer ayrılmaması yaya olarak hem çarşı merkezine hem de Karağaç’a gitmek iste yen vatandaşların tepkisine neden oldu.

Köprü kanadı ile tel çit arasında kalan bir karış boşluktan binbir güçlükle geçmeye çalışan bazı vatandaşlar  bu boşluktan geçemeyerek, köprü kanadının üzerine çıkarak geçmeye çalışıyorlar ve aşağı düşme tehlikesi ile burun buruna geliyor.Öte yandan Meriç Köprüsü’ndeki restorasyon çalışmalarının yaklaşık iki ay süreceği belirtilerken, tarihi köprünün büyük ölçüde zarar gören zemin taşlarının tamamen yenilenmesi planlanıyor.

Yunanistan’a açılan Pazarkule Sınır Kapısı ve 5 bin kişinin yaşadığı Karaağaç Mahallesi’ne ise araç ile ulaşım Dr. Mehmet Müezzinoğlu köprüsünden sağlanıyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.