Yıldız: “Gönüllü Öğretmenlerimiz Sağolsun Varolsun”

Yıldız: “Gönüllü Öğretmenlerimiz Sağolsun Varolsun”
08.04.2020
A+
A-

Edirne’nin Süloğlu ilçe köylerinde okuma kitabı biten öğrencilerin çağrısına gönüllü öğretmenler yetişti. Türk Eğitim Sen Edirne Şube Başkanı Hakan Yıldız da gönüllü öğretmenleri kutladı ve “Sağolsunlar varolsunlar” dedi.

            Edirne’nin Süloğlu ilçesi Cumhuriyet Ortaokulu’nun köylerde yaşayan taşımalı öğrencileri, koronavirüs tedbirleri kapsamında evlerinde uzaktan eğitim yaparken, okuma kitapları bitince , öğretmenlerini telefonla arayıp, mesaj atarak kitap istedi.

            Okulun bir grup gönüllü öğretmeni okul kütüphanesinden aldığı kitapları köy köy dolaşarak, evlerindeki öğrencileri tek tek teslim etti. Türk Eğitim Sen Edirne Şube Başkanı Hakan Yıldız, kitaplarına kavuşturup öğrencilere büyük mutluluk yaşatan gönüllü öğretmenlere teşekkür etti. Başkan Yıldız, “Üyelerimizi gönülden kutluyorum” dedi ve şunalrı söyledi: “Okullara ara verilince evlerinde okuma kitabı kalmayan öğrencilerimize sekiz köyü dolaşarak okuma kitaplarını dağıtan öğretmenlerimizi yürekten kutluyorum.

            Edirne Süloğlu İlçemizde taşımalı eğitim kapsamında olan Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri evlerinde okuma kitapları bitince öğretmenlerinden kitap istemişler.

Okul Müdürümüz Nilgün İncik ve Öğretmenlerimiz Emre Selvi, Elif Gökçe ve Ebru Çağlayan, okul kütüphanesinde bulunan kitapları tamamen gönüllü olarak Kaymakamlıktan destek alıp dezenfekte etmişler ve kitap talep eden öğrencilerimize pandemik tedbirleri uygulayarak dağıtım yapmışlar. Sağolsunlar varolsunlar diyorum.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.