65 Yaş üstünün kart isyanı

65 Yaş üstünün kart isyanı
26.06.2020
A+
A-

Edirne Toplu Ulaşım Sistemi (ETUS) kartı Covid-19 salgını nedeniyle iptal olan 65 yaş ve üzeri vatandaşın akredite işlemi Pazartesi günleri gerçekleştiriliyor.

        65 yaş ve üzeri vatandaşın COVİD-19 salgını nedeniyle iptal olan ETUS kartlarının akredite işlemleri her Pazartesi günü Belediye dükkânları ETUS Halkla İlişkiler Bürosunda gerçekleştiriliyor. İşlemlerin sadece bir güne sığdırılması büro önünde yığılmalara neden oluyor. Bazı vatandaşların sosyal mesafeyi hiçe sayarak olan bekleyişleri karşısında poliste sık sık ikaz için büro önünde gün boyu uyarı mesaisi yapıyor.

65 yaş ve üzeri kartlar normalleşmeyle birlikte akredite işlemi olanlar sabah saat 10.00’dan akşam saat 20.00’ye kadar geçerli olurken, vatandaş saat kısıtlamasını da eleştiriyor. ETUS kartını akredite için gelenler ya da minibüse binenler “Sadece akreditenin Pazartesi günü olması büro önünde kuyruklara yığılmalara neden oluyor. Sosyal mesafe diye bağırıyorlar. Kimi gölgede beklerken kimi de güneşte beklemek zorunda kalıyor. Sabah 10.00’dan öncede işi olan insan var.

Bu saat daha öne çekilmeli” şeklinde talep ve şikâyetlerini dile getirdi.ETUS katını akredite için bekleyenlerin zaman zaman sosyal mesafeyi göz ardı ettiğini gören poliste vatandaşı sık sık ikaz ediyor. Bir günlük akredite işlemi büro önünde yığılmalara neden olurken, bu yığılmalar da vatandaş ile polisi zaman zaman sosyal mesafe konusunda karşı karşıya getiriyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.