Göçmenler İçin Baro Takipte

27.06.2019
A+
A-

 

“Edirne İli Meriç ilçesinde meydana gelen, 10 düzensiz göçmenin öldüğü ve 30 düzensiz göçmenin yaralandığı kazanın ardından Edirne Barosu işin takipçisi olduğunu açıkladı.

Baro açıklanmasında ““Edirne İli Meriç ilçesinde meydana gelen, 10 düzensiz göçmenin öldüğü ve 30 düzensiz göçmenin yaralandığı kazayı üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.

İnsan tacirlerinin insan hayatını önemsemeden pervasızca gerçekleştirdikleri ve suç oluşturan eylemleri neticesinde dramatik bir şekilde son bulan bir olayla

daha karşı karşıyayız.İlimizin konumu itibariyle sınır geçiş bölgesi olması ve mevsimsel koşulların elverişliliği dolayısıyla benzer haberlerin duyulmasından endişe etmekteyiz.

Yaşam hakkının sayısal verilere indirgenemeyecek kadar kutsal bir değer olduğu açıktır. Benzer haberlerin sıklıkla duyularak sıradanlaşmasına izin verilmemeli,her bireyin yaşam hakkının dokunulmaz ve vazgeçilmez bir değer olduğu unutulmamalıdır.İnsan tacirleri ile her koşulda mücadele edilmeli, insan kaçakçılığı suçuna ilişkin caydırıcı cezai yaptırımlar da dahil tüm çözüm önerileri tartışılmalıdır.

 

Düzensiz göçmenlerin sınır bölgemize intikali öncesinde gerekli çalışma yapılmalı ve bu aşamaya kadar suça teşebbüs eden insan tacirleri tespit edilerek benzer bir katliamın önüne geçilmeye çalışılmalıdır.

Kazaya sebep olan sürücü ve varsa olaya dahil olan diğer sorumlular ile ilgili adli süreç baromuzca takip edilecektir”denildi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.