Gürkan, “Hayatın Tüm Renkleri İçin Yeşili Önemsiyoruz”

Gürkan, “Hayatın Tüm Renkleri İçin Yeşili Önemsiyoruz”
29.09.2020
A+
A-

Edirne Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, kentin peyzaj ve ıslah çalışmalarında kullanmak üzere 300 bin adet menekşe fidesini kendi seralarında yetiştirdi. Hayatın tüm renkleri için yeşili önemsediklerini belirten Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Park ve Bahçeler Müdürlüğümüzün kendi imkanlarıyla daha da ekonomik olarak yetiştirdiği menekşe fidelerini şehrimizin her tarafına ekerek, Edirne’mizi güzelleştiriyoruz” dedi.

Edirne Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, kış sezonun da kullanılmak üzere fide ekim çalışmalarına başladı.  Ekipler, kent merkezinde kendisine ait park, bahçe ve refüjlerde kullanılmak üzere 300 bin adet menekşe fidesini kendi seralarında yetiştirdi.

Belediyeye ait seraları ziyaret eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Park Bahçeler Müdürlüğümüz kış sezonu hazırlıklarını yapıyor. Çoğunluğunu kendimiz yetiştiriyoruz, gördüğünüz seralarda. Yeşil alan ve park alanı değerlendirdiğimiz toplam alan 1,5 milyon metrekare. Ayrıca da 12 bin metrekare de çiçeklendirilmiş alanımız var.  Park ve Bahçeler Müdürlüğümüzün kendi imkanlarıyla daha da ekonomik olarak yetiştirdiği menekşe fidelerini şehrimizin her tarafına ekerek, Edirne’mizi güzelleştiriyoruz” dedi.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.