Kanpolat, “Nöbet ücretleri kesilmesin”

Kanpolat, “Nöbet ücretleri kesilmesin”
03.04.2020
A+
A-

Türk Sağlık Sen Edirne Şube Başkanı Alim Kanpolat, sağlık çalışanlarının nöbet ücretlerinin kesilmesini eleştirdi. “Çalışanların nöbet ücretlerine göz dikilmesin” dedi.

            Sağlık çalışanları her türlü riske rağmen fedakârca sağlık hizmetini sunmaya devam ediyor. Türk Sağlık Sen Edirne Şube Başkanı Alim Kanpolat, “Ölümle yüz yüze olan durmadan çalışan sağlık çalışanlarının  nöbet ücretleri kesilmesin”diyerek şu açıklamayı yaptı:”Bugün karşı karşıya kaldığımız Corona virüs Pandemi durumuna karşı, yüksek risk durumuna rağmen tüm sağlık çalışanlarımız büyük bir özveri ile görevlerinin başındadır. Bu nedenle sağlık sektörünün tün kademelerinde aktif olarak görev alan tüm sağlık çalışanlarımıza ve görevlilerimize şükranlarımızı iletiyoruz. Sağlık hizmetleri kainatın en değerli varlığı olan insan için yapılan bir hizmettir.

            Her ortam ve koşullarda görevlerinin başında olan sağlık çalışanlarının fedakârlıklarının karşılığı ödenemez. Ölümle yüz yüze olan durmadan çalışan sağlık çalışanlarının  nöbet ücretleri kesilmesin.

            Sağlık çalışanları idarelerin aldığı nöbet ücreti verilmesin izni kullandırın talimatı. Bu karar karşısında adeta şok olan sağlık çalışanları hastalık risklerinin artmasına rağmen, nöbet ücretinin kesilmesi, ‘herkesçe yaptıkları çalışmalarla ayakta alkışlanan sağlık çalışanları açısından’ ücret dengesizliğine dönüştü.

            Hastanenin riskli olmasına rağmen gece gündüz çalışan sağlık çalışanlarına ilişkin uygulama düzeltilmeli. Normal çalışmalarında nöbet ücreti alırken, covit-19  nedeniyle sağlık riskleri arttı. Bu defa da nöbet ücretleri kesildi. Bu uygulamadan bir an  önce vazgeçilerek nöbet izni yerine nöbet paraları ödenmeli.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.