THK Babaeski’de 1528 koyun, 3 Keçi, 57 sığır derisi topladı…

THK Babaeski’de 1528 koyun, 3 Keçi, 57 sığır derisi topladı…
04.08.2020
A+
A-

KIRKLARELİ’nin Babaeski ve Pehlivanköy İlçelerinde, Kurban Bayramı süresince Türk Hava Kurumu (THK) tarafından yeni tip Coronavirüs salgın hastalığı tedbirleri kapsamında, 1528 adet koyun, 3 adet keçi ve 57 adet ise sığır derisi toplandı.

Türk Hava Kurumu Babaeski Şube Başkanı Metin Karakuş, yaptığı açıklamada; “Kurban Bayramında deri toplama faaliyetlerinde bakanlıkça tek yetkili kurum olmalarına rağmen yine bazı cemaat ve cami Derneklerinin yetkisi olmadığı halde deri topladıklarını iddia ederek, hayırsever vatandaşlardan alınan deri adetlerinde rakamların oldukça düşük olduğunu söyledi.

Şube Başkanı Karakuş, Kurban Bayramı süresince, Coronavirüs tedbirleri kapsamında ve maske, eldiven ile birlikte sosyal mesafe kurallarına uyarak, hayırsever vatandaşların bağışları sonucunda, Babaeski, Pehlivanköy İlçe Merkezleri, Belde ve Köylerinden, toplam; bin 528 adet koyun derisi, 3 adet keçi derisi ve 57 adet ise sığır derisi topladıklarını belirterek, “Kurban Bayramı süresince geçen yıla oranla hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde olması ve derinin çabuk bozulması özelliği sonucunda daha az deri topladık.

Ayrıca bazı cemaat ve Cami Dernekleri de yetkisi olmadı halde bu sene de yine kurban derisi topladı. Türk Hava Kurumu Babaeski Şubesi’nin, 2020 yılı Kurban Bayramı Derisi toplama faaliyetimiz yardım sever vatandaşlarımızın büyük destek ve katkılarıyla bugün itibari ile tamamlanmıştır. Babaeski Belediye Başkanlığı, Pehlivanköy Belediye Başkanlığı, Karahalil Belediye Başkanlığı, Alpullu Belediye Başkanlığı, Büyükmandıra Belediye Başkanlığı, Köy ve Mahalle Muhtarlarımızın yardım ve desteği ile iyi organize olan THK Babaeski Şubesi deri toplama görevlilerinin fedakârca çalışmaları sonucunda faaliyetimiz tamamlanmıştır. Başta Sayın Kaymakamımız Şenol Levent Elmacıoğlu olmak üzere, bize araç konusunda büyük yardımcı olan Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, Pehlivanköy Belediye Başkanı Hüseyin Açıkel, Karahalil Belediye Başkanı Aykut Yakut, Alpullu Belediye Başkanı Erhan Ceylan, Büyükmandıra Belediye Başkanı Ersan Çölgeçen ve Kurban Derisi bağışında bulunan hayırsever vatandaşlarımıza, Türk Hava Kurumuna göstermiş oldukları büyük ilgi, destek ve yardımlarından dolayı teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz.”dedi. Haber: Metin KARAKUŞ/BABAESKİ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.